Blog Vatra

29.03.2009

Międzynarodowa Konferencja "Odnawialne Źródła Energii - perspektywy rozwoju"

W dniu 26.10.2007r. w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie odbyła się Międzynarodowa Konferencja "Odnawialne Źródła Energii - perspektywy rozwoju".
Obecni na niej byli przedstawiciele Ministerstwa Ochrony Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa, Posłowie Województwa Małopolskiego i Śląskiego oraz Konsul Generalny Niemiec.
Nasza firma udostępniła pompę ciepła VATRA tworzonemu polsko-niemieckiemu laboratorium ekologicznemu w celu pokazania możliwości pozyskiwania ciepła z gruntu, wody i powietrza.
Tym samym wspomogliśmy projekt edukacyjny dla młodzieży z Polski i Niemiec dofinansowywany przez Fundację im. Roberta Boscha oraz Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
Projekt ten realizowany jest w 2007 r. w Dreźnie i Krakowie. Oprócz ZSE nr 1 partnerami projektu są:
- Stowarzyszenie Internationaler Bund w Niemczech (oddział w Dreźnie),
- Fundacja Internationaler Bund Polska z siedzibą w Krakowie.
Firma VATRA S.A. będzie jednym z organizatorów laboratorium odnawialnych źródeł energii na terenie ZSE.
29.03.2009

VATRA we Lwowie

W dniach 4-5 kwietnia uczestniczyliśmy w międzynarodowej konferencji "Odnawialne źródła energii" we Lwowie. Na zdjęciu pracownicy Uniwersytetu w Dublianach, z którym Vatra S.A. współpracuje w obszarze odnawialnych źródeł energii. Oprócz konferencji miały miejsce liczne spotkania biznesowe, których celem jest pozyskanie silnego partnera na Ukrainie.